استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت

02144960961 ساعت تماس 9 صبح الی 20 عصر
استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت

استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت می تواند نقش زیادی در افزایش امنیت ساختمان داشته باشد- خرید درب ضد سرقت با بهترین چهارچوب از راشین درب

راشین درب
راشین درب

استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت در چه نمونه هایی تولید می شود؟ درب ضد سرقت، یکی از بهترین تجهیزات برای افزایش امنیت ساختمان، مجتمع های تجاری و دیگر مکان ها است. با این که ممکن است این درب ها از نظر ظاهری با درب های معمولی تفاوت زیادی نداشته باشند، اما از نظر ساختار با هم تفاوت دارند. دلیل این امر این است که برای تولید درب ضد سرقت از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می شود.

استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت یکی از مهم ترین بخش های درب ضد سرقت است. بنابراین باید در زمان خرید درب ضد سرقت به نوع چهارچوب یا همان استراکچر آن دقت نمایید. با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مطلب قصد داریم در خصوص استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت صحبت کنیم.

آشنایی با چهارچوب یا استراکچر درب ضد سرقت

همان طور که در بخش قبل به طور خلاصه اشاره کردیم،  استراکچر را می توان به عنوان یکی از مهم ترین بخش های درب ضد سرقت بیان کرد. دلیل این اهمیت این است که تمام بخش های دیگر درب ضد سرقت روی این استراکچر قرار می گیرند. به عبارت ساده تر می توان گفت که استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت نقش شاسی را بر عهده دارد.

دقت داشته باشید که این بخش می تواند نقش زیادی در امنیت درب و جلوگیری از ورود سارقان داشته باشد.  نکته مهم دیگر این است که هر چقدر کیفیت استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت بالاتر باشد، میزان امنیت درب نیز بالاتر خواهد رفت.

ساختار استراکچر درب ضد سرقت بدین صورت است که برای ساخت آن از صفحه های فولادی، کلاف فلزی و کمربندهای فلزی استفاده می کنند. همان طور که بیان شد کیفیت بالا به معنای امنیت بیشتر درب موردنظر است.

انواع استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت

استراکچر درب ضد سرقت مانند هر تجهیزات دیگری در نمونه های متفاوت ساخته می شود که هر یک از این نمونه ها دارای ساختار و ویژگی های خاص خود هستند. به طور کلی استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت در دو نوع اصلی تولید می شود که در ادامه هر یک از آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

نوع اول

در نوع اول  استراکچر درب ضد سرقت یک کلاف فلزی را به صورت با محیطی با استفاده از پروفیل فولادی می سازند. پس از آن بر روی این کلاف یک ورقه فولادی جوش  می شود که ضخامت آن باید در یک اندازه مشخص باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ورق فولادی موردنظر از قبل به صورت سینوسی ساخته شده است.

بنابراین در قسمت بیرونی درب نیز به همین شکل نصب می شود. این امر موجب شده تا درب ضد سرقت موردنظر در برابر ضربه، خمش و نیروهایی که توسط سارقان به آن وارد می شود، مقاوم باشد.

نوع دوم

در نوع دوم استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت نیز از پروفیل فولادی استفاده می شود و این ضخامت و اندازه پروفیل باید بر اساس نوع درب ضد سرقت مشخص گردد. در ادامه این روند، یک کلاف فلزی به شکل محیطی ایجاد شده که باید 3 تا 4 عدد کمربند فولادی که با با سایز پروفیل هماهنگ باشد به شکل افقی روی دو کمربند موجود جوش داده شوند.

این امر باعث می شود تا درب ضد سرقت موردنظر در برابر خمش مقاومت بالایی داشته باشد. در نهایت نیز یک ورق فولادی با ضخامتی مشخص روی کلاف جوش داده می شود و استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت آماده خواهد شد. نکته مهم در خصوص این استراکچرهای درب ضد سرقت این است که ورق فولادی باید در سمت مخالف کلاف جوش داده شود.

نصب عایق برای چهارچوب درب ضد سرقت

در بخش قبل بیان کردیم که استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت در دو نوع مختلف تولید می شوند. هر دو نمونه این استراکچر ها باید دارای عایق صوتی و حرارتی باشند. تولیدکنندگان باید برای تولید چهارچوب درب ضد سرقت نوعی از عایق های صوتی و حرارتی را نصب کنند. این عایق ها می توانند به شکل تک لایه و از جنس پشم شیشه، عایق پلی استایرن یا پشم سنگ باشند.

این عایق ها درون استراکچرها نصب می شوند و همین امر موجب شده تا چهارچوب موردنظر در برابر صدا و حرارت به عنوان عایق عمل کنند. این نوع چهارچوب ها به خصوص برای درب ضد سرقت آپارتمان ها اهمیت زیادی دارند. با این وجود، برخی تولیدکنندگان برای تولید چهارچوب یا استراکچر درب ضد سرقت از این عایق ها استفاده نمی کنند که این امر باعث شده تا درب ضد سرقت مذکور کیفیت بالایی نداشته باشد.

نکات مهم برای تولید استراکچر درب ضد سرقت

تا به این بخش متوجه اهمیت کیفیت استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت شدید. برای تولید این چهارچوب ها نکات مختلفی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد.  مهم ترین نکاتی که باید برای انتخاب استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت به ان توجه کنید عبارتند از:

  • برای تولید استراکچر درب ضد سرقت باید از ورق های فولادی باکیفیت و مقاوم استفاده شده باشد، زیرا ورق های فولادی مقاومت بالایی داشته و موجب افزایش میزان امنیت درب ضد سرقت می شوند.
  • برای جوش زدن بخش های مختلف باید از الکترودهای جوشکاری مرغوب و باکیفیت استفاده شود. در این صورت بخش های مختلف ورق های فولادی با مقاومت بیشتری به یکدیگر وصل خواهند شد. در نهایت می توان گفت که درب ضد سرقت مقاومت بیشتری دارد.

جمع بندی

استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت یک بخش بسیار مهم در درب ضد سرقت به شمار می رود، چراکه تمامی بخش های دیگر درب به این بخش متصل هستند. استراکچر می تواند نقش مهمی در میزان امنیت درب ضد سرقت داشته باشد، به همین علت باید به نوع و میزان کیفیت آن توجه داشته باشید.

برای مطمئن شدن از میزان کیفیت استراکچر یا چهارچوب درب ضد سرقت بهتر است برای خرید این درب ها، یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنید. راشین درب یکی از مجموعه هایی است که بهترین نوع استراکچر یا چهارچوب را برای درب ضد سرقت نصب می کند، در نهایت می توان گفت که درب های ضد سرقت آن کیفیت بالایی دارند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید