روشهای سارقان برای ورود به منازل : 7 شیوه اصلی.. !

02144960961 ساعت تماس 9 صبح الی 20 عصر
روشهای سارقان برای ورود به منازل : 7 شیوه اصلی.. !

با نصب درب ضد سرقت مانع از ورود سارقین به حریم خصوصی خود شوید- راشین درب، تولیدکننده انواع درب ضد سرقت

راشین درب
راشین درب

درب ضد سرقت چه نقشی در مقابله با سارقان دارد؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد برای محافظت از منازل و ساختمان ها، تجهیزات امنیتی مختلفی مانند درب ضد سرقت استفاده می کنند. در مقابل سارقان نیز برای باز کردن درب و  ورود به ساختمان ها تجهیزات پیشرفته تر و روش های فریب دهنده مختلفی را به کار می برند.

بر همین اساس لازم است شما با روش های سرقت سارقان از منازل آشنا شوید و راه های مقابله با آن ها با استفاده از دوربین های مداربسته، درب ضد سرقت و غیره را بشناسید. به همین علت ما موضوع این مطلب را به معرفی 6 مورد از روش های سرقت از منازل توسط سارقین را اختصاص داده ایم.

7 روش رایج سارقان برای سرقت از منازل

همانطور که بیان شد با اینکه این روزها تجهیزات پیشرفته ای مانند دوربین مداربسته و درب ضد سرقت برای ایجاد امنیت ساختمان ها و منازل وجود دارد، اما سارقان از روش های مختلفی سعی دارند تا بتوانند به منزل شما وارد شوند. در ادامه به معرفی 7 نمونه از رایج ترین روش های آن ها برای سرقت و ورود به منزل می پردازیم.

1_بررسی و شناسایی منازل خالی

اولین روشی که سارقان برای سرقت از منازل به سراغ آن می روند این است که منازل خالی را شناساسی می کنند. در این روش، آن ها درکوچه های مختلف پرسه می زنند تا بتوانند تردد افراد زیر نظر بگیرند و متوجه شوند ساکنین در چه ساعاتی منزل خود را ترک می کنند. بنابراین در ساعات مختلف از روز به راحتی می توانند وارد منزل شوند.

در چنین شرایطی سارقین زمانی که منازل خالی از سکنه شدند، با آرامش اقدام به باز کردن درب ضد سرقت غیر مقاوم و پنجره ها کرده و وارد منازل می شوند. بنابراین لازم است برای جلوگیری از این امر برای درب ضد سرقت منزل خود، از بهترین نوع قفل ضد سرقت، چهارچوب های ضد دیلم و پنجره های ایمن استفاده کنید.

2_سرقت با سو استفاده از پیک غذا

از دیگر روش هایی که ممکن است بسیاری از ما با آن آشنا نباشیم این است که سارقان از پیک های غذا سواستفاده می کنند. در این روش آن ها با رسیدن پیک ها، جلوی درب منزل ایستاده و خود را به عنوان فرد سفارش دهنده و صاحب منزل معرفی خواهند کرد.

در این روش، سارقان به راحتی می توانند وارد منزل شما شده و اقدام به سرقت کنند، بنابراین سعی کنید در زمان سفارش شماره تماس خود را داده و خودتان سفارش را تحویل بگیرید.

3_وارد شدن به منزل از طریق دیوار

با اینکه بالا رفتن از دیوار یکی از روش های قدیمی سرقت از منازل است، اما همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت حتی اگر درب بیرونی ساختمان شما، درب ضد سرقت باشد، سارقان می توانند با بالا رفتن از دیوار به راحتی حریم منزل شما شوند.

همچنین در صورتی که درب های داخلی شما درب های قدیمی و یا درب ضد سرقت با قفل های ضعیف باشند، سارقان به آسانی آن ها را باز می کنند. به همین منظور بهتر است برای دیوارها نرده های بلند نصب کنید تا از ورود سارقین جلوگیری شود و برای انواع درب ضد سرقت داخلی، قفل های دیجیتالی و هوشمند نصب کنید.

4_ استفاده از برگه تبلیغات لای درب

حتما تا به حال برای شما پیش آمده که با باز کردن درب منزل، تراکت های مختلفی را لای درب ببینید. سارقان از این موضوع به عنوان یک روش برای سرقت استفاده می کنند. این روش بدین صورت است که سارقین تراکت های مختلف را لای درب منازل قرار داده و در صورتی که بعد از گذشت چند روز تراکت ها همچنان لای درب باشند، متوجه می شوند که منزل خالی از سکنه است.

5_باز کردن درب ضد سرقت با دیلم

استفاده از دیلم برای باز کردن درب ضد سرقت و درب های معمولی، از دیگر روش های رایج سارقان برای ورود به منازل و سرقت است. سرقت از منازل با استفاده از دیلم، یک روش قدیمی بوده و همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. درب های قدیمی به گونه ای ساخته شده بودند که سارقان می توانستند با استفاده دیلم به راحتی آن ها را باز کنند.

با تولید درب ضد سرقت این مشکل تا حد زیادی رفع شد، زیرا درب ضد سرقت مجهز به قفل ضد سرقت است. با این وجود برخی از مدل های بی کیفیت درب ضد سرقت، ضد دیلم ساخته نشده اند و این امر موجب شده تا سارقان بتوانند به راحتی آن ها را باز کنند. به همین دلیل شما باید به دنبال خرید درب ضد سرقت با کیفیت باشید که به صورت ضد ضربه و ضد دیلم تولید شده است.

راشین درب یکی از تولیدکنندگان درب ضد سرقت است که با تولید انواع درب های ضد سرقت باکیفیت و ضد دیلم توانسته جایگاه ویژه ای را بین مشتریان به دست آورد. با خرید درب ضد سرقت از این مجموعه می توانید از ورود سارقین به منزل خود جلوگیری کنید.

6_ ورود به منزل با روش توپی زنی

ورود به منازل با استفاده از روش توپ زنی، یکی دیگر از روش های سارقان برای  سرقت است. در روش مذکور، سارقان توپی قفل یا مغزی را جدا کرده و مغزی خود را جایگزین آن خواهند کرد. این روش برای درب های معمولی به راحتی قابل انجام است، اما برای درب ضد سرقت نیاز به زمان زیادی دارد.

با این حال در صورتی که درب داخلی منزل شما، درب ضد سرقت با قفل هوشمند و باکیفیت باشد، سارقان نمی توانند این روش را پیاده سازی کنند. به همین علت پیشنهاد ما به شما این است که درب ضد سرقت خود را از راشین درب خریداری نمایید، چراکه این مجموعه از بهترین نوع قفل ضد سرقت برای درب های خود استفاده می کند.

7_ ورود به منزل به عنوان مامور

در نهایت آخرین ترفندی که سارقان برای ورود به منزل از آن استفاده می کنند، معرفی خود به عنوان مامور آب، برق و گاز است. در این روش، سارقان خود را به عنوان مامور معرفی کرده و به راحتی وارد منازل می شوند. بنابراین توصیه می شود حتما از مامور مورد نظر کارت بخواهید.

جمع بندی

سرقت از منازل توسط سارقان از سال های دور یکی از مشکلات و چالش های مهم برای تمام افراد بوده است. امروزه نیز روش های مختلفی وجود دارد که سارقان با استفاده از آن ها می توانند به راحتی درب ضد سرقت و درب های معمولی را باز کرده و وارد حریم منزل شما شوند.

بدین منظور لازم برای درب ورودی منازل خود، درب ضد سرقت نصب کنید و از سازنده بخواهید برای درب ضد سرقت مورد نظر بهترین قفل ضد سرقت را تعبیه نماید. در این صورت احتمال باز کردن درب توسط سارقان کاهش می یابد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید