درب آکوستیک ضد صدا : نمایشی از تلاقی فناوری و معماری

02144960961 ساعت تماس 9 صبح الی 20 عصر
درب آکوستیک ضد صدا : نمایشی از تلاقی فناوری و معماری

درب آکوستیک ضد صدا، بهترین انتخاب برای کاهش آلودگی صوتی- خرید درب آکوستیک عایق صدا از راشین درب با کیفیتی بی نظیر و قیمت مناسب

راشین درب
راشین درب

درب آکوستیک ضد صدا چیست؟ با شنیدن نام درب آکوستیک ضد صدا قطعا این سوال برای شما ایجاد می شود که درب آکوستیک ضد صدا به چه نوع درب هایی گفته می شوند و چه ویژگی هایی دارند؟ آکوستیک (Acoustic) یک کلمه یونانی بوده که به معنی شنیده شدن است. در برخی فضاها مانند محیط های اداری یا سالن های جلسات، وجود سر و صدا می تواند آزاردهنده باشند. به همین علت در چنین محیط هایی باید از تجهیزاتی استفاده کنید که سر و صدا را به حداقل برساند.

درب آکوستیک ضد صدا از جمله درب هایی است که می تواند صدای بیرونی را تا حد زیادی کاهش دهد. در واقع این درب به عنوان عایق صدا عمل میکند. با توجه به کاربردی بودن درب آکوستیک ضد صدا، ما تصمیم داریم در این مطلب به شما بگوییم درب آکوستیک چیست و چه کاربردهایی دارد.

درب آکوستیک عایق صدا چیست؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم در آکوستیک به عنوان عایق صدا نیز عمل می کند. خرید درب آکوستیک ضد صدا برای فضاهای مختلف موجب شده تا میزان صدای ورودی از بیرون تا حد زیادی کاهش یابد. اگر به برخی اتاق های مدیریت، آموزشگاه ها و یا سالن های جلسات دقت کنید، متوجه می شوید که برای این فضاها در آکوستیک نصب شده است. حتی در شرایطی افراد به دنبال تبدیل درب معمولی به ضد صدا هستند تا بتوانند محیطی آرام برای خود و کارکنانشان فراهم کنند.

ساختار درب آکوستیک عایق صدا و درزگیرهای به کار رفته در آن، به گونه ای است که می تواند آلودگی صوتی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. در تولید این درب ها از متریال های مختلفی مانند درزهای محکم، فوم های صوتی و پنل های چند لایه استفاده شده است. به همین علت این تجهیزات قدرت بالایی در جذب صدا دارند.

انواع درب آکوستیک عایق صدا

قبل از این که بخواهید نسبت به خرید درب آکوستیک آپارتمان، درب آکوستیک اتاق و دیگر محیط ها اقدام کنید، لازم است با انواع درب آکوستیک ضد صدا آشنا شوید. انواع درب آکوستیک را می توان از جنبه های مختلف دسته بندی کرد. انواع در آکوستیک از نظر تعداد لنگه عبارتند از:

 • تک لنگه: درب های آکوستیک تک لنگه معمولا عرضی بین 80 تا 100 سانتی متر و ارتفاعی 210 سانتی متر تا 2 متر دارند.
 • دو لنگه: درب های آکوستیک دو لنگه در مقایسه با نمونه تک لنگه بزرگ تر هستند. عرض این درب ها از 170 سانتی متر شروع شده و ارتفاع آن ها نیز بین 200 تا 210 سانتی متر است.

علاوه بر دسته بندی فوق، درب آکوستیک ضد صدا را می توان از نظر جنس نیز دسته بندی کرد که از رایج ترین نمونه های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • درب آکوستیک چرمی
 • درب آکوستیک شیشه ای

کاربرد درب آکوستیک ضد صدا

در بخش های قبل بیان کردیم که درب آکوستیک ضد صدا را می توان را در فضاهای مختلف نصب نمود.  با این وجود بسیاری از افراد هنوز با کاربردهای این نوع در ضد صدا آشنا نیستند. از مهم ترین کاربردهای درب آکوستیک ضد صدا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • این نوع درب ها می توانند یک گزینه عالی برای محیط های اداری باشند؛ چراکه از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری می کنند.
 • درب های نوع آکوستیک می توانند تا حد زیادی از گسترش آلودگی جلوگیری کنند، بنابراین می توانند تا حد زیادی امنیت محیط را تامین کنند.
 • این درب ها گزینه مناسبی برای استدیوهای موسیقی هستند، زیرا مانع از انتقال صدا به بیرون خواهند شد.
 • در محیط های که نیاز به ایجاد یک حریم خصوصی است، درب آکوستیک ضد صدا می تواند یک گزینه مناسب برای نصب باشد. به همین علت بسیاری از مدیران برای اتاق های مدیریت و اتاق جلسات از این درب ها استفاده می کنند.

قیمت درب آکوستیک

افرادی که قصد خرید در آکوستیک را دارند، به اولین موضوعی که توجه می کنند، قیمت درب آکوستیک ضد صدا است. همان طور که می دانید برای تعیین قیمت یک محصول عوامل مختلفی نقش دارند. این موضوع در خصوص قیمت درب آکوستیک نیز صادق است.

از طرف دیگر شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که نمی توان قیمت مشخصی برای درب آکوستیک ضد صدا بیان کرد، چراکه قیمت ها به صورت مداوم در هر حال تغییر است. همچنین موضوعات مختلفی می توانند در تعیین قیمت درب آکوستیک عایق صدا تاثیر داشته باشند. از مهم ترین این موضوعات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع درب آکوستیک
 • تک لنگه یا دو لنگه بودن
 • برند درب
 • هزینه های مربوط به حمل و نقل
 • نوسانات بازار

خرید درب آکوستیک از راشین درب

امروزه تولیدکنندگان زیادی در زمینه تولید درب های عایق صدا و آکوستیک فعالیت می کنند. به همین علت شما شاهد برندهای مختلفی در بازار هستید. همین امر موجب شده تا انتخاب یک تولید کننده معتبر کار دشواری باشد. راشین درب یکی از مجموعه هایی است که انواع مختلف درب از جمله درب آکوستیک ضد صدا را در نمونه های مختلف تولید می کند.

راشین درب برای تولید درب های نوع آکوستیک از بهترین و باکیفیت ترین متریال ها و یراق آلات استفاده می کند، به همین دلیل تمامی محصولات تولید شده در این مجموعه استحکام و طول عمر بالایی دارند. از طرف دیگر، درب های این برند با قیمت مناسبی عرضه می شوند. همچنین تنوع بالای درب های تولید شده، این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بر اساس نیاز و سلیقه خود بهترین نوع درب آکوستیک ضد صدا را انتخاب نمایید.