اهمیت درب ضد سرقت در طراحی های نوآورانه معماری

02144960961 ساعت تماس 9 صبح الی 20 عصر
اهمیت درب ضد سرقت در طراحی های نوآورانه معماری

درب ضد سرقت اسپرت با رنگ های جذاب، درب ضد سرقت کلاسیک با نقوش زیبا و ضخیم، درب ضد سرقت مدرن با استفاده از شیشه و فلز، درب ضد سرقت هنری با طراحی خلاقانه، درب ضد سرقت لوکس با جزئیات براق و مجلل و همچنین انواع درب فانتزی

راشین درب
راشین درب

امروزه درب ضد سرقت با داشتن ویژگی های خاص و منحصر به فرد توانسته مورد استقبال مشتریان قرار بگیرد. اصلی ترین دلیل این استقبال را می توان امنیت بالای این درب ها دانست. درب ضد سرقت تنوع بالایی دارد و شما می توانید نمونه های مختلف این درب ها را در مکان های مختلف ببینید. ساختار درب های ضد سرقت به گونه ای است که می توانند در طراحی معماری های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

با نصب درب ضد سرقت در طراحی معماری های مختلف می توانید دکوراسیونی لوکس داشته باشید. تنوع بالای درب ضد سرقت این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بر اساس سبک دکوراسیون خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

اهمیت نصب درب ضد سرقت

با توجه به اینکه درب ضد سرقت در ورودی ساختمان ها و آپارتمان های مختلف نصب می شود، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که اهمیت نصب درب ضد سرقت چیست؟ از آنجایی در جامعه امروزی هر روزه جرائم بیشتری رخ می دهد، محافظت از محل کار، محل زندگی و حتی محافظت از عزیزانتان اهمیت زیادی دارد. اهمیت این موضوع به قدری بالاست که شما باید پیش از اینکه خطری شما را تهدید کند، به فکر افزایش امنیت محیط باشید.

همانطور که می دانید درب ورودی هر ساختمان و آپارتمانی، اصلی ترین راه برای دسترسی به آن محل است. سارقان و افراد غیرمجاز به راحتی می توانند از درب اصلی وارد شوند، بنابراین شما باید در اولین قدم امنیت درب اصلی منزل را تامین کنید. با اینکه درب ضد سرقت نسبت به درب معمولی قیمت بالاتری دارد، اما شما می توانید از این طریق امنیت ساختمان خود را افزایش دهید.

با گذشت زمان و افزایش آمار جرائم افراد بیش از پیش برای خرید درب ضد سرقت ترغیب شده اند. امروزه بسیاری از افراد درب های معمولی خود را با درب ضد سرقت تعویض می کنند تا بتوانند ازمزایای این درب ها بهره مند شوند.

اجزای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این اجزا خود بخش ها و المان های مختلفی دارند. اصلی ترین اجزای درب ضد سرقت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

قفل درب ضد سرقت

قفل ضد سرقت از مهم ترین بخش های درب ضد سرقت به شمار می رود. قفل ضد سرقت در مدل های متنوعی تولید می شود که هر مدل آن ساختار خاصی دارد. به طور کلی قفل درب ضد سرقت هوشمند بیش از سایر مدل ها مورد توجه قرار می گیرد و دلیل این امر را می توان ساختار پیچیده آن ها دانست. با توجه به هوشمند بودن این قفل ها می توان گفت که باز کردن آن ها توسط سارقان دشوار است.

 لولا

لولا درب های معمولی قدیمی کاملا قابل دید بود و سارقان می توانستند با اهرم کردن به راحتی درب مذکور را باز کنند. این در حالی است که درب ضد سرقت لولای قابل دیدی ندارد و تولیدکنندگان لولاهای آن را به صورت مخفی تولید کرده اند، بنابراین امکان باز کردن درب از طریق لولا وجود ندارد.

چهارچوب

چهارچوب را می توان به عنوان اصلی ترین بخش درب ضد سرقت معرفی کرد. چهارچوب در واقع بخشی است که می تواند لنگه درب و دیگر اجزا را نگه دارد. چهارچوب های درب ضد سرقت از متریال های مختلفی ساخته می شوند که متریال ها ویژگی ها و طول عمر خاص خود را دارد.

مزایای خرید درب ضد سرقت

همان طور که بیان شد درب های ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی ویژگی های خاصی دارند. این ویژگی ها درب ضد سرقت را به بهترین جایگزین برای درب معمولی تبدیل کرده اند. بر این اساس می توان گفت که خرید و نصب درب ضد سرقت مزایای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. برخی از این مزایا عبارتند از:

افزایش امنیت محیط

بزرگ ترین مزیت خرید و نصب درب ضد سرقت این است که شما می توانید امنیت ساختمان مورد نظر خود را تا حد زیادی افزایش دهید. درب های ضد سرقت به گونه ای ساخته شده اند که می توانند در  برابر ضربه و ابزارهایی مانند دیلم مقاومت بالایی داشته باشند واز این طریق موجب افزایش امنیت ساختمان و مانع از ورود سارقان شوند.

مانع از گسترش حریق

از دیگر مزیت هایی که می توان برای درب ضد سرقت بیان کرد این است که ساختار خاص این درب ها مقاومت زیادی در برابر حریق دارند و ضد حریق بودن آن ها موجب شده تا در صورت بروز آتش سوزی، آتش به بخش های دیگر ساختمان نرسد.

افزایش ارزش ملک

یکی از مزایایی که بسیاری از مشتریان نسبت به آن توجه کافی ندارند این است که با نصب درب ضد سرقت می توانید ارزش ملک خود را افزایش دهید، چراکه شما با نصب این درب ها امنیت ساختمان خود را افزایش داده اید.

استفاده طولانی مدت

با خرید یک درب معمولی شما بعد از مدتی متوجه تغییر شکل آن شده و مجبور به تعویض یا تعمیر آن خواهید بود. این در حالی است که درب ضد سرقت به دلیل کیفیت بالا و استفاده از مرغوب ترین متریال طول عمر بالایی خواهد داشت. این درب ها از نظر اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.

جمع بندی

امروزه درب ضد سرقت با داشتن ظاهر جذاب و لوکس توانسته در طراحی معماری ساختمان ها و آپارتمان ها نقش مهمی داشته باشد. از المان ها و عناصر مختلفی برای تولید این درب ها استفاده می شود که هر یک از آن ها می توانند روی کیفیت نهایی درب مذکور تاثیر داشته باشند. شما می توانید با نصب درب ضد سرقت در ساختمان ها و آپارتمان های خود امنیت آن ها را افزایش دهید.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید