قیمت روکش درب ضد سرقت | رویه درب ضد سرقت

02144960961 ساعت تماس 9 صبح الی 20 عصر
روکش درب ضد سرقت

رویه درب ضد سرقت تنوع زیادی به لحاظ جنس و نیز جزئیات ظاهری دارد و در دو دسته کلی قهوه ای ، سفید و مشکی در دسترس است.روکش درب ضد سرقت در واقع همان بخشی از درب ضد سرقت است که دیده می‌شود.

راشا درب
راشا درب

روکش درب ضد سرقت یا همان رویه درب ضد سرقت در واقع بخش ظاهری درب می باشد.تمام درب های ضد سرقت تولیدی راشا درب دارای ساختار یکسانی هستند و با کیفیت بالا تولید می شوند و این نوع روکش به کار رفته در درب است که باعث تفکیک این درب ها از یکدیگر می شود.همچنین انتخاب نوع روکش به کار رفته دردرب بر روی قیمت درب ضد سرقت هم تاثیر می گذارد.

تنوع در طرح و رنگ و متریال درب ضد سرقت بسیار زیاد شده است در حدی که حتی خود سازندگان و تولید کنندگان نیز قابلیت تشخیص انواع روکش های جدید و قدیم را ندارند.البته یک سری روکش ها تولید داخل هستند اما بعضی روکش ها از ترکیه وارد می شوند.

با ما همراه باشید تا با انواع رویه درب ضد سرقت و ویژگی های آن ها آشنا شوید.

انواع روکش درب ضد سرقت از لحاظ جنس

با توجه به اینکه تفاوت های زیادی بین ساختار درب های معمولی و درب های ضد سرقت وجود دارد و از لحاظ ایمنی و امنیت درب ضد سرقت تفاوت خیلی زیادی دارد اما همیشه ظاهر درب مهم است. روکش ها دارای تنوع بسیاری هستند. روکش چوب طبیعی ، PVC و MDF.اما نوع روکش درب به همین موارد یاد شده ختم نمی شود و دارای دسته بندی بسیار گسترده ای می باشد.

روکش چوب طبیعی درب ضد سرقت

این رویه ها به دو نوع پر مصرف در صنعت درب های ضد سرقت تقسیم بندی می شود:

  • رویه چوب طبیعی راش
  • رویه چوب طبیعی گردو

 مهمترین مزیت این نوع رویه ها حس طروات و تازگی هست که چوب طبیعی به محیط میدهد به این معنی که هر رویه از یک درخت منحصربه فرد تولید شده و با رویه مثلا راش درب مشابه از لحاظ رگه کاملا متفاوت هست.

روکش چوب طبیعی از گران ترین انواع رویه درب می باشد.در ادامه شما را با متداول ترین رویه های چوبی درب ضد سرقت آشنا خواهیم کرد.البته روکش های دیگری هم وجود دارد به سفارش مشتری بر روی درب های ضد سرقت قابل اجرا می باشد.

روکش طبیعی درب ضد سرقت

روکش چوب گردو:

این نوع روکش کیفیت و مرغوبیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که در این نوع روکش رگه های چوب زیادی وجود دارد از محبوبیت خاصی بین مشترین برخوردار است.

روکش چوب راش:

این نوع روکش از چوب های مرغوب راش طبیعی ساخته می شود و همانند گردوی طبیعی از کیفیت و مرغوبیت بسیار زیادی برخوردار است. روکش راش طبیعی معروف ترین روکش موجود در بازار ایران محسوب می شود.

رویه ها ترموو وود :

خیلی از مشتری برای درب هایی که میخواهد درمحیط بیرون نصب شود به دنبال دربی میگردنند که هم ظاهر چوب داشته باشد و هم مقاوم در مقابل آفتاب باشد.مهمترین مزیت درب های ترمووود این هست که رگه های طبیعی چوب را درکنار خاصیت ضد آب و آفتاب دارا میباشد ولی از لحاظ قیمت به مراتب گران تر از نوع رویه فلزی میباشد.

درب ضد سرقت ترموود

روکش لمینت:

این نوع روکش از چوب های فراوری شده ساخته شده است و شباهت زیادی به روکش های چوبی دارد. مهمترین ویژگی روکش لمینت مقاومت بسیار زیاد آن در برابر اشعه های مضر خورشید است.

روکش ام دی اف

روکش ام دی اف در استفاده از درب ها بسیار کاربرد دارند .اما این روکش ها نیز دارای دسته بندی خاصی می باشد.

روکش های گلاس:

این نوع روکش در ضد سرقت از انواع روکش MDF است و علاوه بر مقاومت زیاد، بسیار سبک نیز می باشد.

روکش لمینت و هایگلاس

روکش پرینت:

این نوع روکش به صورت چاپ شده بر روی روکش های ام دی اف، ساخته می شود.

رویه درب ضد سرقت CNC:

روکش چوب درب ضد سرقت سی ان سی ابتدا ام دی اف ۸ میلی متر با روکش راش یا گردو روکش شده سپس در دستگاه سی ان سی طرحهای مختلف روی آن حکاکی می شود،سپس رویه درب باریک پلی اورتان یا پلی استر نقاشی می گردد و معمولاً طرح رویه درب سمت داخل ساختمان از نوع سی ان سی انتخاب می گردد.

رویه های ملامینه:

این نوع رویه ها از ام دی اف هایی به ضخامت ۵ تا ۸ میلیمتر ساخته می شوند. یک ورق نازک ملامینه روی این رویه ها پرس می شود.

انواع رویه درب ضد سرقت از لحاظ شکل ظاهری

روکش درب  های ضد سرقت بر حسب بر جستگی ها و شکل ظاهری آن نیز دارای دسته بندی خاص خود می باشد:

  1. رویه برجسته لوکس
  2. رویه برجسته اکونومی 
  3. روکش سی ان سی 

رویه برجسته لوکس

این نوع رویه ها از ام دی اف 8 یا ۱۰ میلی متر با رویه چوب راش یا گردو و اضافه کردن و چسباندن پروفیل های روکش شده درست می گردد، سپس رویه درب با رنگ پلی اورتان و یا پلی استر رنگ آمیزی می گردد و معمولاً در دربهای ضد سرقت ترک رویه سمت داخل از نوع برجسته انتخاب می گردد و طرح رویه درب سمت داخل ساختمان از نوع سی ان سی انتخاب می گردد.

روکش های برجسته لوکس بدلیل برجستگی زیاد و طرح های کلاسیک برای معماری ساختمان های با طرح کلاسیک مناسب است و دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

رویه برجسته اکونومی

ابتدا ام دی اف با روکش راش یا گردو روکش شده سپس قطعاتی از ام دی اف با طرحهای مختلف که با دستگاه سی ان سی طرح داده شده روی ام دی اف اصلی چسبانده می شود، رویه درب ضد سرقت با رنگ پلی اورتان یا پلی استر نقاشی می گردد. طرح رویه درب سمت داخل ساختمان از نوع سی ان سی انتخاب می گردد.

روکش سی ان سی CNC

ابتدا ام دی اف ۸ میلی متر با روکش راش یا گردو روکش شده .سپس در دستگاه سی ان سی طرح های مختلف روی آن حکاکی می شود، رویه درب باریک پلی اورتان یا پلی استر نقاشی می گردد. معمولاً طرح رویه درب سمت داخل ساختمان از نوع سی ان سی انتخاب می گردد.

رویه های درب ضد سرقت سی ان سی برای پروژهای متوسط و طرح های مدرن معماری پیشنهاد می گردد.

روکش پی وی سی PVC

در این حالت ابتدا ام دی اف 8 میلی متری خام در دستگاه سی ان سی قرارگرفته و انواع طرحهای سی ان سی روی آن حکاکی می گردد، سپس ام دی اف را در دستگاه ممبران پی وی سی که معمولاً دارای طرح چوب است پرس می گردد.

رویه ملامین درب ضد سرقت

ام دی اف این نوع رویه ها معمولاً دارای ضخامت 5 یا ۸ میلی متر بوده که یک ورق نازک ملامین روی آن پرس می گردد و روی داخل شیارها باریک با رنگ شاپن پوشیده می شود.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید